Amerika
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Dünya’nın gelişmiş ülkeleri arasında ilk sıralarda yer alan Amerika Birleşik Devletleri her zaman ilgi çekici olmuştur. Bu nedenle Amerika’ya seyahat etmek isteyenler önce Amerika vizesi almaları gerekmektedir.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Washington, D.C
  • PARA BİRİMİ : Dolar
  • DİLİ : İngilizce
  • NÜFUSU : 306 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin bu ülkeye ziyaret etmeleri için Amerika vizesi zorunluluktur. Türkiye’den Amerika’ya gitmek isteyenlerin bordo, gri, yeşil, siyah pasaportları olması gerekmektedir. Tabi bu pasaportlar kişinin kendi durumuna göre değişmektedir. Eğer Amerika’ya normal turist olarak gitmek isteyenler bordo pasaportla, diplomatik ilişkiler içerisinde gitmek isteyenler siyah pasaportla gitmeleri gerekir. Özellikle Amerika’da uzun süreli kalmak isteyenler de Ankara Amerika büyükelçiliği ya da İstanbul Amerika başkonsolosluğundan oturma izni alması için Amerika vize başvurusunda bulunabilirler. Amerika vize başvurusunda bulunmak isteyen kişinin seyahat planı akmaması için 2 ay öncesinden Amerika vize başvurusunu yapmış olması gerekir. Çünkü Amerika vize başvuru sonucunun açıklanması bu süre zarfında gerçekleşir.

  Amerika Vize İçin Dikkat Edilecek Konular


  Amerika vize başvurularında bulunacak olan kişiler öncelikle dikkat etmesi gereken nokta vize başvurusunu yapacağı Amerika göçmen sınıfından olmayan bölüme müracaat etmelidirler. Çünkü Amerika’ya gidecek olan kişilerin eğitim, sağlık, hizmet, turistik, çalışma maksadıyla gideceklerin bu statüde başvuruları değerlendirilmeleri gerekir. Ayrıca Amerika’ya gidecek olan kişilerin Amerika’ya gitme amaçlarına göre oldukça farklı vize çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar;
  • Diplomatik vize
  • Turistik vize
  • Çalışma amaçlı vize
  • Transit geçiş vizesi
  • Eğitim için öğrenci vizesi
  • Geçici çalışma hakkı vizesi
  Yukarıdaki vize çeşitlerine göre kişiler seyahat amaçlarını belirlemeli ve yukarıdaki vize çeşitlerine göre işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Yukarıdaki vize çeşitlerinin hepsi göçmen olmayan vize türleri içerisinde yer almaktadır. Tüm bu vizeler için göçmen olmayan vize formunun doldurulması esastır.

  Gerekli Evraklar

  Amerika vizesi için gereken bazı belgeler vardır. Ancak öncelikle Amerika İstanbul başkonsolosluğuna ya da Ankara büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bunun içinde vize randevusu alınması gerekir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları randevu talebi için önceAmerika konsolosluğunun resmi sitesinde Amerika göçmen olmayan vize başvuru formunu doldurması gerekir. Bu form sitede DS-160 formu olarak da geçmektedir. Bu formu Amerika’ya ziyaret edecek olan kişilerin eksiksiz bir şekilde ve dürüst bir şekilde doldurmuş olması gerekmektedir. Çünkü kişilerin teslim edecekleri belgeler ile formda yer alan bilgilerin tutarlı olması son derece önemlidir. Aksi takdirde kişinin Amerika vize başvurusu onaylanmaz. Bu nedenle dikkat ve doğru şekilde form doldurulduktan sonra DS-160 formunun barkodlu onay çıktısı alınır. Ardından kişi yine Amerika konsolosluğu resmi web sitesinde vize başvurusu için randevu talebinde bulunur. Ayrıca resmi web sitesi hafta içi 07:00 ile 19:00 saatleri arasında açık olmaktadır. Kişiler bu saatler içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir. Aynı zamanda resmi web sitede sağ üstte yer alan hesap oluştur bölümüne giderek orada istenen bilgileri kişilerin girmesi gerekir. Bu bilgiler doğum tarihi, pasaport numarası, uyruğu gibi bilgilerdir. Ardından Amerika ziyaret amacına göre vize türü seçilerek kimlik bilgileri ile birlikte randevu talebinde bulunulur. Amerika vizesi genel olarak istenilen belgeler ise;

  • Biometrik Fotoğraf: 1200*1200 ile 600*600 piksel çözünürlüğünde olması gereken ve 5*5 cm boyutlarında olan biometrik fotoğraflar kabul edilmektedir. Fotoğraflar sade olmalıdır. DS-160 formunu dolduran kişiler fotoğrafı dijital ortamda yüklemeleri gerekmektedir.

  • Amerika göçmen olmayan vize talep dilekçesi: Amerikan konsolosluğuna hitap edecek şekilde bir dilekçe doldurulması gerekir. Dilekçede kişi seyahat amacını, ziyaret edeceği tarihleri, mesleki durumunu, masraflarını filan dilekçede belirtmesi gerekir.

  • Banka hesap cüzdanı: Kişinin Amerika’ya seyahat edebilmek için kendine yetecek kadar parası olduğunu konsolosluğa bildirmelidir. Ayrıca son üç aylık hesap hareketlerinin dökümünü de göstermesi gerekir.

  • Kişinin mesleki durumu: Kişinin kendi mesleki durumunu belgeleyen evrakların da olması gerekmektedir. Yukarıdaki belgeler vize başvurularında teslim edilmesi zorunludur. Aynı zamanda ek olarak vize türüne göre farklı evraklarda talep edilmektedir. Bu konuda detaylı olarak bilgi almak için vize merkez şubelerimizle irtibata geçerek size yardımcı olabiliriz. Vize işlemleri ile ilgili herhangi bir durum için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Şimdiden seyahatleriniz için mutluluklar dileriz.