Avustralya
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Avustralya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Avustralya’ya seyahat etmeden önce Avustralya vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Canberra
  • PARA BİRİMİ : Avustralya Doları
  • DİLİ : İngilizce
  • NÜFUSU :24,6 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Avustralya’ya ticaret yapmak, ziyaret etmek, eğitim almak, transit geçiş yapmak için gitmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ayrıca en az bir ay öncesinde Avustralya vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Çünkü Avustralya konsolosluğu Avustralya vize başvurularının sonuçlarını açıklamada aksaklık yaşayabilir.

  Avustralya vize başvurusunda bulunacak olan kişilerde bu durumu göz önüne alarak seyahat planlarını buna göre hazırlamaları gerekir. Ayrıca Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Avustralya vize başvurularını direk Avustralya konsolosluğuna ya da Avustralya büyükelçiliğine gerçekleştiremezler. Avustralya konsolosluğunun ya da Avustralya büyükelçiliğinin yetki verdiği turizm acentaları vasıtası ile ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile Avustralya vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda Avustralya vize başvurularında bulunmak isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya vize başvurularını online bir şekilde yapma hakları da vardır. Hatta Avustralya vize başvurularını online yapan kişilerin vize başvurularına daha öncelik verildiği ve hemen değerlendirilmeye alındığı söylenebilir. Avustralya konsolosluğunun ya da Avustralya büyükelçiliğinin resmi web sitesinde online başvuru yapabilirsiniz.

  Avustralya Vize Türleri


  Avustralya vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin kendi seyahat amaçlarına göre Avustralya vize türlerinden birine müracaat etmeleri gerekmektedir. Avustralya vize türleriise aşağıdaki gibidir;
  • Avustralya transit geçiş vizesi
  • Avustralya mürettebat vizesi
  • Avustralya iş ziyareti vizesi
  • Avustralya gemici vizesi
  • Avustralya aile ziyareti vizesi
  • Avustralya geçici çalışma hakkı vizesi (Bu vize türü içerisinde eğitim için gelen öğrenciler, eğlence sektörü için gelen kişiler, kısa süreli seyahat etmek isteyen kişiler içindir.)
  • Avustralya evlilik vizesi
  • Avustralya ziyaretçi vizesi
  • Avustralya sağlık kontrolü vizesi
  • Avustralya tatil vizesi
  • Avustralya çalışma vizesi
  Yukarıdaki Avustralya vize türleri içerisinde kişiler sadece bir vize türüne müracaat etme hakları vardır ve kişiler kendi seyahat amaçlarına göre vize türlerinden birini seçmesi gerekmektedir.

  Avustralya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

  Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin online olarak Avustralya büyükelçiliğinin resmi web sitesi üzerinden Avustralya vize başvurusunu gerçekleştirebilirler. Avustralya vize başvurularını yapacak olan kişiler site üzerinde Avustralya vize başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.
  Avustralya vize başvuru formunu İngilizce olarak doldurulması şarttır. Aynı zamanda Avustralya vize başvuru formunu dolduracak olan kişiler başvuru formundaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeleri önemlidir. Avustralya vize başvuru formunda yer alacak olan bilgiler ile Avustralya vize başvurusunda teslim edilecek olan evraklar içerisinde yer alacak olan bilgilerin tutarlı olması son derece önemlidir. Aksi takdirde bilgiler uyuşmazsa kişilerin Avustralya vize başvuruları onaylanmaz, reddedilir.

  Ayrıca Avustralya vize başvurusunda teslim edilecek olan evraklar kişilerin seyahat amaçlarına göre başvuracakları vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında Avustralya konsolosluğu ya da Avustralya büyükelçiliği kişiden ek olarak farklı evraklarda talep edebilmektedir. Kişiler bu durumu da göz önüne alarak ona göre hazırlıklı olması gerekir. Aynı zamanda genel olarak Avustralya vize başvurularında teslim edilecek olan belgelerin hepsi noter tasdikli olması şarttır. Aynı zamanda her belgenin birer kopyası da bulunması gerekir. Son üç ay içerisinde çekilmiş güncel iki adet fotoğrafın bulunması gerekir. Avustralya vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin pasaportları da son on yıl içerisinde alınmış ya da yenilenmiş olması şarttır. Ayrıca pasaportların en az altı ay daha geçerli olması da gerekir. Pasaportta en az iki boş sayfanın da bulunması zorunludur. Tüm bunların yanı sıra daha ayrıntılı bilgi almak isteyen kişiler vize merkezimizi arayarak bilgi alabilirler.