Danimarka
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Danimarka’ya seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Danimarka’ya seyahati gerçekleştirmeden önce yapması gereken işlem Danimarka vize başvurusunda bulunmaktır.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Kopenhag
  • PARA BİRİMİ : Danimarka Kronu
  • DİLİ : Danca
  • NÜFUSU :5,77 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Danimarka vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Danimarka vize başvurusunda istenilen belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde teslim etmeleri gerekir. Aynı zamanda Danimarka vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin pasaportları son on yıl içerisinde alınmış ya da yenilenmiş olması gerekmektedir.

  Ayrıca pasaportların geçerliliği en az altı ay daha süresi olması zorunludur. Pasaportların deforme olması durumunda da Danimarka vize başvurusu kabul edilmez. Çünkü pasaportların yenilenmiş, yıpranmamış, okunaklı olması önemlidir. Danimarka vize başvurusunda pasaportun önemli olmasının nedeni ise Danimarka konsolosluğu tarafından vize kabul edilse bile Danimarka’ya girişte pasaport kontrolü yapan görevlilerin de inisiyatifine kalmış bir durumda söz konusudur. Görevli sizin ülkeye girişinizi pasaportunuza bağlı olarak da engelleyebilir.

  Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?


  Danimarka vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler doğrudan Danimarka konsolosluğuna müracaat etme hakları yoktur. Danimarka konsolosluğu tarafından yetki verilmiş turizm acentaları vasıtası ile ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile kişiler Danimarka vizebaşvurusunda bulunabilmektedirler. Ancak bu durum kısa süreli Danimarka vize başvurularıiçin geçerlidir. Uzun süreli Danimarka vize başvurularında kişiler doğrudan şahsi olarak Danimarka konsolosluğuna müracaat edebilirler. Danimarka vizesi almak için ise kişilerin Danimarka vize başvurusu için istenilen evrakları eksiksiz teslim etmeleri önemlidir. Ayrıca Danimarka vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yapacakları ilk adımlardan biri de Danimarka vize başvuru formunu doldurmaktır. Danimarka vize başvuru formunu kişiler eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları önemlidir. Çünkü Danimarka vize başvuru formunda yer alacak olan bilgiler ile Danimarka vize başvurusunda teslim edilecek olan belgeler içerisinde yer alacak olan bilgilerin tutarlı olması son derece önemlidir. Aksi takdirde kişinin Danimarka vize başvurusu onaylanmaz reddedilir. Ayrıca Danimarka vize başvuru formunu İngilizce ya da Danca doldurmak zorunludur.

  Danimarka vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler başvuru sonuçlarının açıklanma sürelerini hesaba katarak seyahat planı oluşturmaları gerekir. Çünkü Danimarka vize başvuru sonuçları Danimarka konsolosluğu tarafından değerlendirilip 7 iş günü ile 10 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu süreler bazı nedenlerden dolayı uzayabilmektedir. Danimarka vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu durumu göze alıp en az 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

  Gereken Evraklar

  Danimarka ülkesi aynı zamanda Schengen üye ülkeler içerisinde yer almaktadır. Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından hali hazırda geçerliliği devam eden Schengen vizesi varsa Danimarka vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Aynı zamanda diplomatik pasaporta sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları ve gri, yeşil pasaporta sahip olan kişiler yine Danimarka vize işlemlerinden muaf tutulurlar.

  Ancak bu durum sadece 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatler için geçerlidir. 90 günü aşan seyahatler için herkes uzun süreli Danimarka vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

  Danimarka vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin biometrik işlemlere de girmeleri gerekir. Diğer Schengen üyesi ülkelerde olduğu Danimarka’da vize başvuruları için kişilere biometrik işlemleri uygulamaktadır. Kişilerin dijital ortamda tüm parmak izleri alınır ve fotoğrafları çekinir evraklar içerisine dahil edilir. Tabi bu durum yasal gizlilik çerçevesinde yapılmaktadır.

  Danimarka vize türleri bulunmaktadır. Bu kişinin yapacağı seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Kişi seyahat amacına göre kendine uygun Danimarka vize türünü seçer ve ona müracaat eder. Ayrıca her vize türü kendine özgü evrak teslim listesi vardır. Danimarka vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu listede yer alan evrak teslimlerini yerine getirmesi zorunludur. Tüm bunların yanı sıra daha detaylı bilgi almak isteyenler vize merkezimizi arayarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz.