Dubai
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Dubai Emirliği’ne seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai’ye seyahat etmeden önce Dubai vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Abu Dhabi
  • PARA BİRİMİ : Dirhem
  • DİLİ : Arapça
  • NÜFUSU :3,137 milyon (2018)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Ancak Dubai vize başvurusundan diplomatik pasaporta sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları ve yeşil, gri pasaporta sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları muaf tutulmuştur. Ancak bu durum 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde gerçekleşecek seyahatler için geçerlidir. Aksi takdirde bu pasaporta sahip olan kişilerin Dubai vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

  Ayrıca Dubai üzerinde üçüncü bir ülkeye geçmek isteyen kişilerin de Dubai transit geçiş vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Dubai transit geçiş vize süresi 96 saat ile sınırlıdır. Bu vize türüne başvuran kişilerin ülkede 96 saat kalma hakları bulunmaktadır.

  Dubai Vize Başvurusu


  Dubai vize başvurularını online olarak resmi web sitesi üzerinden yapan kişilerin Dubai vize başvuru sonuçları 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak Dubai konsolosluğu Cuma ve cumartesi günleri hizmet vermediği için kişilerin bu günleri de hesaba katarak Dubai vize başvurularında bulunmaları gerekir. Ayrıca Dubai vize başvurusu onaylanan kişilerin onaylandıkları günden itibaren 58 gün geçerli bir vizeye sahip olmaktadırlar.

  Bu duruma göre Dubai vize başvurusunda bulunan kişilerin Dubai’de 29 gün konaklama süreleri bulunmaktadır. Dubai vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin seyahat amacına göre Dubai vize türlerinden birini kendilerine uygun bir şekilde seçerek o vize türündeki istenilen belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmeleri gerekir.

  Dubai Vize Türleri

  Dubai vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin seyahat amaçlarına göre Dubai vizetürlerinden birini seçmeleri gerekmektedir. Bunlar;
  • 90 gün kalışlı Dubai vizesi
  • 30 gün kalışlı Dubai vizesi
  • Tek girişli kısa süreli Dubai vizesi
  • Uzun dönem çok girişli Dubai vizesi
  • Kısa süreli çok girişli Dubai vizesi
  Yukarıdaki Dubai vize türleri kişilerin kendi seyahatlerine göre seçecekleri türden vizelerdir. Kişiler yukarıdaki vize türlerine göre istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Aynı zamanda Dubai vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Dubai konsolosluğu tarafından yetki verilmiş turizm acentaları vasıtası ile ya da vize başvuru merkezileri aracılığı ile kişiler Dubai vize başvurularında bulunabilirler. Bu kurumlar Dubai vize başvuruları için randevu ve evrakların hazırlanması için işlem görürler. Ancak Dubai vize başvuru sonuçlarını değerlendirme aşamalarında herhangi bir yetkiye sahip değildirler. Tüm yetki Dubai konsolosluğu üzerindedir. Dubai konsolosluğu Dubai vize başvuru sonuçlarını açıklamaktadır. Ayrıca Dubai vize başvuruları resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır ve vize başvurusu için gerekli olan tüm evraklar bu siteye dijital olarak yüklenecektir. Aynı zamanda Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişilere Dubai göçmenlik bürosu göz taraması işlemi yapmaktadır. Göz taraması yapıldıktan sonra kişiler kredi kartlarının basılı kopyasını yetkililere vermek zorundadır. Bu evrakın teslimini gerçekleştirmeyen kişilere para cezası verilmektedir. Dubai vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Dubai vize başvuru formunu da doldurması gereklidir. Dubai vize başvuru formunda yer alacak olan bilgiler ile Dubai vize başvurusu için teslim edilecek olan evraklar içerisinde yer alacak olan bilgilerin tutarlı olması son derece önemlidir. Çünkü kişilerin dolduracakları Dubai vize başvuru formu gerçeğe yakın olmak zorundadır. Aksi takdirde kişilerin yapmış oldukları Dubai vize başvuruları onaylanmaz reddedilir. Ayrıca Dubai vize başvurusunda Türkiye’den yapamayacak kişiler vardır. Bunlar;
  • Filistin vatandaşları
  • İsrail vatandaşları
  • Suriye vatandaşları
  • Afganistan vatandaşları
  Yukarıdaki ülkelerin vatandaşları Dubai vize başvurusunda bulunmaları yasaktır. Bu ülkelerin vatandaşlarının vize başvurularında bulunamamaları tamamen ülkeler arası diplomasi sorunları ile ilgilidir. Tüm bunların yanı sıra daha detaylı bilgi almak isteyen kişilerin vize merkezimizi arayarak istedikleri bilgiyi öğrenme imkanları vardır.