Hollanda
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda vizesi almaları zorunludur.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Amsterdam
  • PARA BİRİMİ : Euro
  • DİLİ : Felemenkçe, İngilizce,
  • NÜFUSU : 17,08 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Ancak gri, yeşil, siyah pasaporta sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Ancak bunun da belli bir kriteri bulunmaktadır. Bu kriter ise Hollanda’da 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat etmeleri durumunda muaf tutulma kriteri konulmuştur. Aksi takdirde bu pasaporta sahip kişilerde diğer bordo pasaportuna sahip Türkiye cumhuriyeti vatandaşları gibi vize işlemlerine tabii olmak zorundadırlar. Aynı zamanda Hollanda Schengen üye ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin 90 günden az bir süre için Hollanda’da bulunmak istiyorlar ise kısa süreli Hollanda vizesine başvurmaları gerekiyor. Bu vize türü Schengen vizesi olarak da geçmektedir. Bu vize sayesinde Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının diğer Schengen üye ülkeleri de 90 günü aşmayacak şekilde seyahat etmeleri anlamına gelmektedir. Ancak Hollanda vasıtası ile Schengen vizesi alan kişilerin ilk gidecekleri ülke Hollanda olmak zorundadır. Sonrasında diğer Schengen üye ülkeleri de ziyaret edebilirler. Ayrıca hali hazırda geçerli olan Schengen vizesi sahibi Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

  Ayrıca 90 günden fazla bir konaklama için Hollanda’ya gitmek isteyen kişilerin başvuracakları vize statüsü ise uzun süreli Hollanda ulusal vize başvurularıdır. Bu statü başvuruları D tipi olarak ya da Hollanda ulusal vizesi olarak geçmektedir. Aynı zamanda uzun süreli Hollanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin doğrudan Hollanda konsolosluğuna ya da Hollanda büyükelçiliğine müracaat etmeleri gerekir. Genelde uzun süreli Hollanda vizeleri Hollanda çalışma vizesi, Hollanda aile birleşimi vizesi, Hollanda oturum vizesi ve Hollanda eğitim vizesi gibi Hollanda vize türlerini içermektedir. Ayrıca kısa süreli Hollanda vizeleri bir hafta içinde sonuçlanmaktadır. Buna göre kişilerin bu duruma göre Seyahat planlarını ayarlamaları gerekmektedir. Ayrıca Hollanda’ya çok acil olarak gitmesi gereken kişiler için Hollanda konsolosluğu Hollanda express vizesi işlemleri sunmaktadır. Hollanda konsolosluğu tarafından sunulan bu hizmet kişilerin acil olarak gerçekleştirecekleri Hollanda’ya hızlı bir şekilde ulaşmaları için vize işlemleri için gereken süreyi en azami düzeye indirmekler kişiye vize çıkartmaktadır.

  Hollanda Vize Başvuru İşlemleri Nelerdir?


  Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin 90 günden kısa konaklamaları için Hollanda konsolosluklarına ya da Hollanda büyükelçiliğine müracaat etme hakları yoktur. Sadece Hollanda konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan turizm acentaları vasıtası ile ya da vize başvuru merkezleri vasıtası ile Hollanda vize başvurusunu kişiler yapabilirler. Kişilerin bu yapacakları kısa süreli vize başvuruları da Schengen vizesi olarak da geçmektedir. Ancak 90 günden fazla sürecek olan konaklamalarda uzun süreli vize sınıfında yer alacağı için Hollanda ulusal vize türüne göre doğrudan Hollanda konsolosluğuna ya da Hollanda büyükelçiliğine vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir.

  Hollanda Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Hollanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin pasaportları son on yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda pasaport içinde yer alan sayfalarda en iki boş sayfanın olması gerekir. Aksi takdirde kişilerin vize başvuruları onaylanmaz reddedilir. Ayrıca pasaportların en az altı ay daha geçerli olması da önemlidir. Ayrıca Hollanda vizesi için doğrudan Hollanda konsolosluğuna ya da Hollanda büyükelçiliğine başvuru yapacak olan kişilerin Hollanda resmi tatil günlerinde bu kurumların hizmet vermeyeceğini de göze alıp ona göre vize başvurusunda bulunmaları gerecektir. Seyahat planlarını bu tip aksamalara göre planlayıp ona göre başvurmak kişileri mağdur olmaktan kurtaracaktır. Tüm bunların dışında daha detaylı bilgi almak isteyen kişilerin vize merkezimizi arayarak gerekli olan bilgiyi elde edebilirler.