İngiltere
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için İngiltere vizesi almaları gerekmektedir. Ancak Türkiye cumhuriyeti vatandaşları içerisinde diplomatik pasaporta sahip olan kişiler İngiltere vize işlemlerinden muaf tutulurlar.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Londra
  • PARA BİRİMİ : İngiliz Sterlini
  • DİLİ : İngilizce
  • NÜFUSU : 54,79 milyon (2015)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Ancak bunun da şartı 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde İngiltere’ye seyahat gerçekleştirmek kaydı ile bu durum geçerlidir. Ayrıca İngiltere bir birleşik krallıktır. Bu krallık içerisinde Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda gibi ülkelerde vardır. Bu ülkelere sadece İrlanda hariç diğer ülkelere İngiltere vizesi ile giriş yapabilmek mümkündür. Ancak Kısa süreli İngiltere vizesi alan kişiler önce İngiltere’ye gitmek koşulu ile sonradan Kuzey İrlanda’ya giriş yapabilirler. İngiltere Schengen üyesi ülkeler kapsamında olmadığı için İngiltere vizesi alan kişiler sadece İngiltere birleşik krallıkları ziyaret edebilir ve diğer Avrupa ülkelerini ne yazık ki ziyaret edemezler. Schengen vize sahibi olmak da İngiltere’ye seyahati gerçekleştirmez. İngiltere’nin diğer Avrupa ülkelerinden farklı kendine has vize kriterleri vardır ve bu kriterlere göre Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını ülkesine kabul etmektedir. İngiltere’de yaşayan kişilerin aileleri, yakın akrabaları ya da sürekli iş için veya eğitim için gidip gelmek zorunda kalan kişiler için İngiltere uzun süreli vize başvurularını kabul etmektedirler. Ancak bu kişiler başvurularında yukarıdaki gerekçeleri gerekli beyanlarla ilettikleri takdirde uzun süreli İngiltere vize başvurusunda bulunabilirler. Uzun süreli İngiltere vizesi kendi içinde farklı sürelerde geçerli olmaktadır. Uzun süreli verilen İngiltere vizesi en 6 aydan en yüksek 10 yıla kadar farklı farklı türde uzun süreli vize Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına verebilmektedir. Ayrıca İngiltere kısa süreli vize işlemlerini 15 gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Tabi bu süre bazı aksaklıklarda uzayabilmektedir. Kişiler yapacakları vize başvurularında bu durumu göz önüne alarak en az bir ay öncesinden İngiltere vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

  İngiltere Vize Çeşitleri


  İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat amaçlarına göre oldukça farklı vize çeşitleri bulunmaktadır. Bu vize çeşitleri aşağıdaki gibidir;
  • İngiltere ticari vizesi
  • Öğrenci ziyaret amaçlı İngiltere vizesi
  • İngiltere turist vizesi
  • Tıbbi tedavi amaçlı İngiltere vizesi
  • Evlilik ya da yasal eş tescilli amaçlı İngiltere vizesi
  • İngiltere aile ziyareti vizesi
  Yukarıdaki İngiltere vize çeşitleri Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amaçlarına göre başvurmaları gereken vize çeşitleridir.

  Gerekli Evraklar

  İngiltere vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin kendi seyahat amaçlarına göre farklı vize çeşitlerinden birine başvurması gerekir. Ardından o vize türünde hangi evraklar isteniyorsa onları eksiksiz olarak İngiltere konsolosluğuna teslim etmesi gerekmektedir. Ancak genel olarak teslim edilecek evrakların her zaman asılları ile birlikte fotokopilerinin olması gerekir.
  Aynı zamanda İngiltere vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin teslim edecekleri evrakların da İngilizce olarak tercümesi yapılmış olması da gerekmektedir. Ayrıca İngiltere konsolosluğunun kendi resmi web sitesinde yukarıda bahsedilen İngiltere vize çeşitlerinin sitede yeri vardır.
  İngiltere vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu resmi web sitesi üzerinde seyahat amaçlarına göre tercih edecekleri vize çeşidini site üzerinden seçebilirler.
  Site üzerinden seçtikleri İngiltere vize çeşidinin sitede gerekli olan evrak listesi önümüze çıkar. Kişi seçtiği vize türünün evrak listesini tamamlamakla mükelleftir.
  Ayrıca İngiltere vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin vize başvurularını İngiltere konsolosluğu ya da İngiltere büyükelçiliği ya da İngiltere konsolosluğu tarafından yetki verildiği turizm acentaları vasıtası ile ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile kişiler İngiltere vize başvurularını yapabilirler.
  Tüm bunlar dışında sizlerin daha fazla bilgi almak isterseniz vize merkezimizi arayabilir istediğiniz konuda daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz.