İrlanda
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • İrlanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının İrlanda’ya seyahat etmeden önce İrlanda vize başvurularında bulunmaları gerekir.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Dublin
  • PARA BİRİMİ : Euro
  • DİLİ : İrlandaca, İngilizce
  • NÜFUSU :4,784 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  İrlanda vize başvurularında bulunmak isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının İrlanda vize başvurularını İrlanda konsolosluğuna ya da İrlanda büyükelçiliğine doğrudan şahsi yapmaları mümkün değildir, İrlanda konsolosluğu ya da İrlanda büyükelçiliği başvuruların elden yapılmasını kabul etmemektedir. İrlanda vize başvurularında bulunmak isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının İrlanda vize başvurularını İrlanda konsolosluğu ya da İrlanda büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş olan turizm acentaları vasıtası ile ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapmaları gerekir. Ancak şöyle bir istisna bulunmaktadır. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları içerisinde İrlanda üzerinden üçüncü bir ülkeye geçiş yapmak isteyenler İrlanda transit geçiş vize başvurusunda bulunmaları gerekir ve İrlanda transit vize başvurularını kişiler doğrudan şahsi olarak İrlanda konsolosluğuna ya da İrlanda büyükelçiliğine yapabilirler. İrlanda üzerinden başka bir ülkeye geçecek olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları eğer diğer ülkenin giriş için gerekli olan tüm evraklarını hazır etmişse ve İrlanda’dan 24 saat içinde çıkış yapacaksa bu kişiler doğrudan İrlanda konsolosluğuna ya da İrlanda büyükelçiliğine müracaat yapma zorunlulukları yoktur. Ayrıca hali hazırda geçerli bir Schengen vizesi sahibi olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının İrlanda’ya bu vize ile giriş yapamazlar, İrlanda nezdinde Schengen vizesi geçersizdir.

  İrlanda Vize Başvurusu


  İrlanda vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport ayrımı gözetmeden hepsi İrlanda vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Bordo, siyah (diplomatik), gri, yeşil pasaportlu Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının İrlanda vizebaşvurularında muaf tutulması söz konusu değildir, İrlanda vize başvurularında bulunmaları zorunludur. İrlanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin kendi seyahat amaçlarına göre İrlanda vize türlerinden birine başvurmaları gerekir. İrlanda vize türleri içinde istenilen belgelerin, evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

  Aynı zamanda İrlanda vize başvurusunda teslim edilecek olan belgeler içerisinde çevirisi yapılmamış olan belgeler kabul edilmeyecektir. İrlanda vize başvurusunda teslim edilecek olan belgelerin İngilizce çevirisi yapılması zorunludur. Aksi takdirde kişilerin yapacakları İrlanda vize başvurusu onaylanmaz reddedilir. Aynı zamanda İrlanda vize sahibi olmak isteyen kişiler aldıkları İrlanda vizesi ile Birleşik krallık ülkelerini seyahat etme hakları yoktur. Ancak Birleşik krallık vize sahibi olup hali hazırda geçerliliği devam eden Birleşik krallık vize sahibi olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının İrlanda vize başvurularında bulunmalarına gerek yoktur, muaf tutulmuşlardır. Ancak kişilerin aldıkları Birleşik krallık vizesi ile kişiler ilk önce İrlanda’ya seyahat etme hakları yoktur. Hangi ülkenin Birleşik krallık vizesini aldılar ise o ülkeye ilk girişi yapmaları gerekmektedir.

  İrlanda vize başvuru sonuçları genelde 35 iş gününde sonuçlanmaktadır. Çünkü kişilerin İrlanda vize başvuruları konsolosluk tarafından Başkent Dublin’e gönderilmekte ve orada incelenmektedir. Bu duruma göre İrlanda vize başvurularında bulunmak isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat planlarının aksamaması için olabildiğince erken İrlanda vize başvurularında bulunmaları doğru olacaktır. Hatta İrlanda konsolosluğu ya da İrlanda büyükelçiliği bazı özel durumlarda kişilerden ek evrak talep etmekte ya da İrlanda konsolosluğuna ya da İrlanda büyükelçiliğine çağırıp kişiler ile özel görüşmeler yapmaktadır. Bu durumda kişilerin İrlanda vize başvuru sonuçlarının daha da uzamasına sebep olmaktadır.

  İrlanda vize başvurularında bulunacak olan kişilerin bu durumları göz önünde bulundurmaları ona göre seyahat planlarını yapmaları önerilir. Ayrıca İrlanda vize başvuruları olumsuz sonuçlanan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının olumsuz sonuca itiraz etme hakları vardır. Tüm bunların yanı sıra daha detaylı bilgi almak isteyen kişilerin vize merkezimizi arayarak İrlanda vize başvuruları ile ilgili istedikleri bilgileri de edinebilirler.