Kanada
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Kanada’ya gitmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının tüm pasaport çeşitlerine göre Kanada vize sahibi olmaları gerekmektedir.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Ottawa
  • PARA BİRİMİ : Kanada Doları
  • DİLİ : Fransızca, İngilizce
  • NÜFUSU : 36,71 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Kanada vize sahibi olmak için ise seyahat planlarından önce en az 1 ay önceden Kanada vize başvurularında bulunmak gerekir. Ancak Kanada vize başvurusundan önce de pasaportların geçerlilik süreleri Kanada vizebaşvurularından sonrası için en az altı ay geçerli olması şarttır. Pasaportların 10 yıl öncesine ait olmamaları gerekir. Vizenin de basılabilmesi içinde pasaport sayfalarında en az 2 boş sayfa olması esastır. Ayrıca deforme olmuş pasaportlar kesinlikle kabul edilmemektedir. Ayrıca Kanada vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Kanada geçici oturum vize sınıfında başvuruları kabul edilmektedir. Ayrıca Kanada vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin doğrudan Kanada konsolosluklarına başvurmaları yasaktır. Kanada konsolosluklarının yetki verdiği vize başvuru merkezleri aracılığı ile ve turizm firmaları vasıtası ile kişiler Kanada vizebaşvurusunda bulunabilmektedir. Ancak Kanada vize başvurularının değerlendirilmesi ve karar alması aşaması bu firmaların kontrolünde değildir. Buna yetkili olan tek kurum Kanada konsolosluklarıdır.

  Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?


  Kanada vize başvurusu Kanada konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden Kanada vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Kanada vize başvuru formu İngilizce ya da Fransızca olarak doldurulması gerekmektedir. Ayrıca Kanada vize başvuru formunda yer alan bilgiler ile Kanada vize başvurusu için verilecek olan evraklar içerisinde yer alan bilgilerin tutarlı olması önemlidir. Bu nedenle kişi Kanada vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması önemlidir. Aksi takdirde kişinin Kanada vize başvurusu onaylanmaz reddedilir. Kanada vize başvuru formunun doldurulmasından sonra sayfanın sonunda elektronik imza işlemi ile kişiler imzalarını atmakla zorunludur.

  Kanada Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

  Kanada vize başvurusu için kişilerin bir takım gerekli olan evrakları teslim etmesi şarttır. Eksik evrak teslimi yine Kanada vize başvurusunun reddine yol açacaktır. Ayrıca Kanada vize başvurusu için Kanada vize türlerine göre farklı evraklar gerekebilir. Ancak her vize türü için genel olarak teslim edilmesi gereken evraklar vardır. Bunlar;
  • Günsel fotoğraf evraklar içerisinde bulunması gerekmektedir. 35*45 boyutlarında arka fonu beyaz olan iki adet kişiye fotoğraf gereklidir.
  • Pasaport süresi son 10 yılı içerecek şekilde olmalıdır. Özellikle pasaportun yıpranmamış olması önemlidir. Aynı zamanda pasaportun en az altı ay daha geçerliliği olması zorunludur.
  • 18 yaşından büyük bütün kişiler için öğrenim durumu belgesi ve iş durumunu ispatlayacak diğer belgeler gereklidir.
  • Kanada vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Kanada konsolosluğuna hitaben iyi niyet mektubu yazmaları da şarttır. Mektupta kişinin seyahat amacı, finansal durumu gibi bilgileri içermesi gerekir. Aynı zamanda mektup dili İngilizce olacak şekilde yazılmalıdır.
  • Aynı zamanda Kanada vize başvurusu için Kanada’dan kişi, kurum, iş yeri gibi yerlerden bir davetiye mektubu da alınmış olması şarttır.
  • Adli sicil kaydı yine evraklar içerisinde bulunması gerekmektedir.
  • Kişinin finansal durumunu yansıtan belgelerinde dosyalar içerisinde olması gerekmektedir.
  Ancak unutulmamalıdır ki yukarıda istenilen belgeler genel olarak her vize çeşidi için istenmektedir. Kişinin başvuracağı vize çeşidine göre konsolosluk ek olarak farklı belglerde talep edebilmektedir. Ayrıca Kanada vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşları yapacakları vize başvurularında muhakkak seyahat planlarına göre 1 ay öncesinden başvuru yapmaları gerekir. Ortalama vize başvuru sonuçları her ne kadar 8-12 iş günü içerisinde sonuçlansa da bazı durumlarda bu süre uzamaktadır. Başvuru yapacak olan kişilerin bunu da göz önünde bulundurması gerekir. Tüm bunların yanı sıra daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler kurumumuz olan vize merkezimizi arayarak yine bilgi alabilirler.