Macaristan
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Schengen üye ülkeler içerisinde yer alan Macaristan’a seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Macaristan vize sahibi olmaları zorunludur.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Budapeşte
  • PARA BİRİMİ : Macar Forinti
  • DİLİ : Macarca
  • NÜFUSU : 9,781 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Ancak Macaristan’a ziyaret etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının daha önceden Schengen vizelerin varsa ve bu vizenin geçerliliği devam ediyorsa ekstra Macaristan vize başvurusunda bulunma zorunlulukları yoktur. Ayrıca 90 günü aşmayacak şekilde Macaristan’ı ziyaret etmek isteyen gri, yeşil, siyah pasaportlu kişilerin de Macaristan vize başvurularında bulunmalarına gerek yoktur. Bu tip pasaportlarla vizeden muaf tutulmuşlardır. Ayrıca Macaristan’a 90 günden az bir süre ile seyahat etmek isteyen kişilerin Macaristan vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. 90 günden az bir süre içerisinde seyahat etmek isteyenler Macaristan konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri ya da turizm acentaları vasıtası ile Macaristan vize başvurularını dolaylı bir şekilde kabul etmektedir. Ancak Macaristan’a seyahat etmek isteyen kişilerin seyahatleri 90 günden fazla ise doğrudan Macaristan konsolosluklarına ya da Macaristan büyükelçiliğine Macaristan vize başvurusunda bulunabilirler. Macaristan Schengen üye ülkeler içerisinde yer almaktadır. Bu durumda Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize sahibi ise bu üye ülkeleri de seyahat etme hakları vardır. Ancak Kişiler Schengen vize başvurusunu hangi ülkeye yaptıysa ilk önce seyahatini o ülkeye gerçekleştirmek zorundadır. Aksi halde diğer ülkeler arasında seyahat etme hakkı yoktur.

  Macaristan Vize Çeşitleri


  Macaristan vize çeşitleri kişinin yapacağı seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vize çeşitleri ise aşağıdaki gibidir; • Macaristan ulusal vizesi: Macaristan’a uzun süreli bir şekilde seyahat etmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize çeşididir. Bu vize çeşidi genellikle eğitim amacıyla, oturum amacıyla, çalışma amacıyla gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda bu vize çeşidi Schengen vizesi olarak geçmemektedir. • Macaristan Schengen vizesi: Macaristan’a 90 günden kısa bir süre ile ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurdukları vize çeşididir. Bu vize çeşidi de iki ye ayrılmaktadır. Biri A tipi vize diğeri C tipi vizedir. A tipi vize genel olarak transit geçiş için kullanılan vize türüdür. Kişiler Macaristan üzerinden üçüncü bir ülkeye gitmek için bu vize türü için başvuru yaparlar. C tipi vize türü ise en fazla 90 gün konaklama imkanı sunan vize türüdür. Bu vize türü ile diğer Schengen üyesi olan ülkeleri de ziyaret etme hakkı vardır.

  Macaristan Vize Başvuru İşlemleri

  Macaristan’a gitmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının yapması gereken bazı koşullar vardır. Öncelikle kişi seyahat amacını belirlemeli ve Macaristan’da kalma süresini belirlemelidir. Bu durum eğer 90 günden kısa ise Macaristan konsolosluklarının yetki verdiği vize başvuru merkezlerine Macaristan vize başvurusunda bulunması gerekir. Ancak 90 günden uzun ise kişi doğrudan Macaristan konsolosluğuna ya da Macaristan büyükelçiliğine Macaristan vizebaşvurusunda bulunması gerekir. Macaristan vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin de biometrik işlemlerden geçmesi de gereklidir. Kişiden parmak izi tarayıcı ile parmak izleri alınır dosyalanır. Bu işlem yasal gizlilik bünyesinde gerçekleştirilir.