Malta
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Malta’ya seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Malta vizesi alması zorunludur. Malta vize işlemlerini ise Malta konsolosluğu halletmektedir.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Valletta
  • PARA BİRİMİ : Euro
  • DİLİ : Maltaca, İngilizce
  • NÜFUSU : 460.297 (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Diplomatik pasaporta sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının ve yeşil ve gri pasaporta sahip olan kişilerin de Malta vize işlemlerinden muaf tutulduğu Malta konsolosluk tarafından belirtilmiştir. Ancak bu durum son 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatler için geçerlidir. Aksi durumda bu pasaporta sahip olan kişilerde Malta vize işlemlerine tabii tutulur. Malta Schengen üye ülkeler arasında yer almaktadır. Bu durumda geçerli Schengen vizesine sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının da Malta vize işlemlerinden muaf tutulduğu belirtilmiştir. Ancak Schengen vizesi kısa süreli tip vize türü olduğu için yine kişiler 90 günü aşmayacak konaklamalar için muaf tutulurlar. Ancak 90 günü aşan seyahat planlaması yapan kişilerin Malta uzun süreli vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Ayrıca kısa süreli Malta vize başvurusunda bulunan kişilerin aynı zamanda Schengen vizesine başvurduğu bilinmelidir. Malta konsolosluğundan alınacak olan kısa süreli Malta Schengen vizesi diğer Schengen üyesi ülkeleri de seyahat etmeyi sağlamaktadır. Ancak Malta konsolosluğundan alınan Schengen vizesinin kullanılacağı ilk Ülke Malta olmak zorundadır. Aksi durumda diğer ülkeleri seyahat etme hakkı kişilerin bulunmamaktadır.
  Malta konsolosluğu kısa süreli Malta vize başvurularını doğrudan şahsi olarak kabul etmemektedir. Kişiler kısa süreli başvurularını Malta konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan turizm acentaları aracılığı ile ya da vize başvuru merkezleri vasıtası ile Malta vize başvurularını gerçekleştirebilirler. Ancak uzun süreli konaklamalarda kişiler uzun süreli D tipi Malta vize statüsüne başvuru yapılması zorunludur. Bu durumda uzun süreli Malta vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin başvurularını doğrudan Malta konsolosluğuna yapabilirler.

  Malta Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler


  Malta vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin öncelikle Malta vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekir. Malta vize başvuru formunda yer alacak olan bilgiler ile Malta vize başvurusu için teslim edilecek olan evraklar içerisinde yer alacak olan bilgiler ile tutarlı olması oldukça önemlidir. Kişiler Malta vize başvuru formunu doldururken oldukça gerçeğe yakın bir şekilde eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kişilerin Malta vize başvuruları onaylanmaz reddedilir.

  Malta vize başvurularında pasaportların son yıl içerisinde yenilenmiş ya da alınmış olmasına dikkat edilmektedir. Pasaport içerisinde en az iki boş sayfanın bulunması da gerekmektedir. Pasaportun en az altı ay daha geçerli olması gerekmektedir. Kişinin pasaportun Schengen etiketli eski vizeleri bulunuyorsa onlarında fotokopileri alınmaktadır.

  Malta vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Malta konsolosluğuna müracaat ederken Malta resmi tatil günlerini ve Türkiye resmi tatil günlerini de hesaba katmalıdır. Çünkü bu tarihlerde konsolosluk hizmet vermemektedir. Bu durumda kişinin seyahat planlarını aksatabilmektedir. Malta vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu durumu da göz ardı etmemesi oldukça önemlidir.

  18 yaşından küçük olan kişiler kendi ebeveynleri ile ya da yasal olarak atanmış yasal vasileri tarafından Malta vize başvuru sürecini gerçekleştirmek zorunludur. Noter tasdikli muvafakatname getirmeleri de zorunludur.

  Aynı zamanda Malta konsolosluğu herhangi bir durumdan ötürü kişiyi konsolosluğa çağırarak görüşme yapabilmektedir. Ayrıca Malta vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin seyahat planlarından en fazla 3 ay önceden başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca Malta konsolosluğu da diğer Schengen üyesi ülkelerde olduğu gibi kişiyi biometrik işleme tabii tutmaktadır. Tabi bu durum her türlü yasal gizlilik çerçevesinde yapılmaktadır. Tüm bu işlemler sonucunda kişinin başvuru sonucu 5 ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre bazı aksaklıklar nedeniyle uzayabilmektedir. Vize başvurusu yapacak olan kişilerin de bu durumu göz önünde bulundurması gerekmekte