Meksika
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Meksika’ya seyahat edecek olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Meksika’ya seyahat etmeden önce Meksika vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Meksiko
  • PARA BİRİMİ : Meksika Pesosu
  • DİLİ : İspanyolca
  • NÜFUSU :129,2 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Ancak diplomatik pasaporta sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Meksika vize işlemlerinden muaftırlar. Bunun dışında bordo, gri, yeşil pasaportlara sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Meksika vize başvurularında bulunmaları zorunludur. Diplomatik pasaporta sahip Türkiye cumhuriyeti vatandaşları ise pasaportlarının geçerliliği devam ettikçe Meksika vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Aynı zamanda Amerika vizesine sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Meksika’ya vizesiz girme hakları vardır.

  Meksika vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin Meksika vize elektronik onay sisteminde tüm bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Meksika vize elektronik onay sistemine girilen bilgiler ile Meksika vize başvurusunda teslim edilecek olan evraklar içerisinde yer alacak bilgilerin tutarlı olması şarttır. Aksi takdirde kişilerin Meksika vize başvuruları onaylanmaz, reddedilir. Bu nedenle Meksika vize elektronik onay sistemine kişiler eksiksiz ve gerçeğe yakın bir şekilde bilgilerini girmeleri önemlidir. Türkiye, Rusya, Ukrayna gibi ülkeler için geliştirilmiş olan Meksika vize elektronik onay sistemi bu ülkelerin vatandaşları tarafından doldurulması zorunludur. Kısa süreli Meksika vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin Meksika tarafından yetki verilmiş olan turizm acentaları vasıtası ile ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile kişiler kısa süreli Meksika vize başvurularında bulunabilirler. Ancak Meksika’ya denizyolu ya da başka bir ülke vasıtası ile kara yolu ile giriş yapmak isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının doğrudan şahsi olarak Meksika konsolosluğuna ya da Meksika büyükelçiliğine müracaat etmeleri gerekir.

  Meksika Vize Başvurusu


  Meksika vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Meksika konsolosluğunun resmi web sitesi üzerinden Meksika vize başvuru formunu doldurmaları gerekir. Meksika vize başvuru formu içinde yer alacak olan bilgiler ile Meksika vize başvurusunda teslim edilecek olan evraklar içerisinde yer alacak olan bilgilerin tutarlı olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kişilerin Meksika vize başvuruları onaylanmamaktadır. Bu nedenle Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Meksika vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları önemlidir. Ayrıca Meksika konsolosluğu online bir şekilde Meksika vize başvurularında bulunan kişilere 30 gün konaklamalı, tek girişli vize vermektedir. Meksika vizesi alan kişilerin vize süresi ise Meksika’ya giriş yapılır yapılmaz başlayacaktır. Ayrıca Meksika vize başvuru sonuçları Meksika konsolosluğu tarafından açıklanmakta ve 20 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu durumda bazı resmi tatiller sebebi ile ya da konsolosluğun kişiden ek evrak talep etmesi ya da konsolosluk kişiyi görüşmeye çağırması gibi durumlarda Meksika vize başvuru sonuçlarının açıklanma süresi uzayabilmektedir. Meksika vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu durumu göz önüne almaları gerekir.

  Meksika vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin son altı içerisinde çekilmiş güncel olan dört adet fotoğrafını teslim edeceği evraklar içerisinde bulundurması gerekir. Beyaz arka fonda çekilmiş ve fotoğraf üzerinde herhangi bir dikkat çeken bir unsurun olmaması önemlidir. 4.5*3.5 cm boyutlarındaki fotoğraflar konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca Meksika vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin pasaportları son on yıl içerisinde alınmış ya da yenilenmiş olması gerekir. Pasaportun en az altı ay daha geçerli olması gerekir. Pasaportun içerisinde en az iki boş sayfanın da bulunması gerekir. Meksika vize başvurularında konsolosluk aynı zamanda kişilerden banka hesap cüzdanı talep etmektedir. Kişinin seyahat edecek masrafları karşılayacak düzeyde banka hesabında yeterli miktarda parasının olduğunu göstermesi gerekir. Aynı zamanda kişinin hesabının son üç ay boyunca hesap hareketlerini gösteren bir belge de evraklar içerisinde olması gerekir. Tüm bunların yanı sıra daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler vize merkezimize ulaşabilirsiniz.