Mısır
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Mısır’a seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Mısır’a gitmeden önce Mısır vize başvurularında bulunmaları zorunludur.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Kahire
  • PARA BİRİMİ : Mısır Lirası
  • DİLİ : Arapça
  • NÜFUSU :97,55 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  Bilgi için: +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Ancak diplomatik pasaporta sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları ile gri, yeşil pasaporta sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Mısır vize başvurularında bulunmalarına gerek yoktur, Mısır vize işlemlerinden muaf tutulmuşlardır. Anca bu durum 90 günü aşmayacak seyahatler için geçerlidir. Aksi takdirde bu pasaporta sahip olan kişiler Mısır vize başvurularında bulunmaları zorunludur. Mısır vize başvurularında bulunmak isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportları son on yıl içerisinde alınmış olması ya da yenilenmiş olması gerekir. Aynı zamanda en az altı ay daha geçerli olması gerekmektedir. Tüm bu kriterleri karşılayan kişilerin Mısır vize başvurularında bulunma hakları vardır. Kısa süreli Mısır vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin doğrudan şahsi olarak Mısır konsolosluğuna ya da Mısır büyükelçiliğine müracaat etme hakları vardır. Aynı zamanda kısa süreli Mısır vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin Mısır vize başvurularını Mısır konsolosluğu ya da Mısır büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş turizm acentaları vasıtası ile ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile de kişilerin kısa süreli Mısır vize başvurularında bulunma hakları vardır. Bu durum kişinin tercihine bağlıdır. Ancak uzun süreli Mısır vize başvuruları Mısır’daki göçmen bürosuna yapılabilmektedir.

  Türkiye’den herhangi bir işlem söz konusu yapılmamaktadır. Bu durumda Türkiye’den Mısır’a seyahat etmek isteyen kişilerin sadece kısa süreli Mısır vize başvurularında bulunma şansları vardır. Uzun süreli Mısır vize başvuruları göçmen bürosundan yapılabilmektedir. Ayrıca Mısır vize başvuru sonuçlarını Mısır konsolosluğu ya da Mısır büyükelçiliği karar verip açıklamaktadır. Kişilerin Mısır vize başvurularında eksiksiz olarak istenilen belgeleri teslim etmesi de zorunludur.

  Mısır Vize Başvurusu


  Mısır vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Mısır vize türlerinden birini tercih etmelidirler. Mısır vize türlerini ise kişilerin yapacakları seyahat amaçları belirlemektedir. Kişi tercih ettiği Mısır vize türüne göre istenilen belgeler listesini tamamlamakla mükelleftir. Mısır vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin öncelikle yapması gereken Mısır vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları olacaktır. Mısır vize başvuru formunda yer alacak olan bilgiler ile Mısır vize başvurusunda teslim edilecek olan evraklar içerisinde yer alacak olan bilgilerin tutarlı olması şarttır. Çünkü Mısır vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Mısır vize başvuru formunu gerçeğe yakın bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kişilerin yapacağı Mısır vize başvuruları onaylanmaz, reddedilir. Mısır vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Mısır vize başvuru sonuçları 30 iş günü ile 45 iş günü süreleri içerisinde açıklanmaktadır. Tabi bu süreler Mısır konsolosluğunun kişiden ek evrak talep etmesi ile aynı zamanda Mısır konsolosluğunun kişiyi özel bir sebepten dolayı konsolosluğa çağırarak görüşmek istemesi ile bu süreler uzayabilmektedir.

  Mısır vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin tüm bunları dikkate alarak ona göre seyahat planlarını yapmaları ve açıklanma süresinin uzama durumlarını da hesaba katarak en az 3 ay önceden Mısır vize başvurusunda bulunması gerekir. Ayrıca Mısır vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin bir diğer yapması öncelikli adım ise Mısır vize talep dilekçesi yazmaktır. Mısır vize talep dilekçesini kişiler Mısır konsolosluğuna hitaben ya da Mısır büyükelçiliğine hitap edecek şekilde yazmaları gerekir. Mısır vize talep dilekçesinde ise kişiler kendi seyahat amaçlarını, kaç gün konaklama yapacaklarını, hangi tarihlerde geri döneceklerini, mesleki durumları gibi bilgileri içerecek şekilde doldurmaları gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra daha detaylı bilgi almak isteyen kişilerin vize merkezimizi arayarak gerekli bilgileri alabilirler.