Yeni Zelanda
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Yeni Zelanda’ya seyahat etmeden önce Yeni Zelanda vize başvurularında bulunmaları zorunludur.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Wellington
  • PARA BİRİMİ : Yeni Zelanda Doları
  • DİLİ : İngilizce, Maorice, Yeni Zelanda İşaret Dili
  • NÜFUSU :4,794 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Yeni Zelanda vize başvurularını Yeni Zelanda Ankara büyükelçiliği değerlendirmeye alma hakkına sahiptir. Yeni Zelanda vize başvurularında bulunmak isteyen kişiler Yeni Zelanda Ankara büyükelçiliğine şahsi olarak Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunma zorunlulukları yoktur. Yeni Zelanda büyükelçiliğinin ya da Yeni Zelanda konsolosluğunun yetki verdiği turizm acentaları vasıtası ile ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile Yeni Zelanda vize başvurularında bulunabilirler.

  İstanbul’da bulunan Yeni Zelanda fahri konsolosluğunun yetki alanı sınırlıdır. Vize işlemlerinde sadece Yeni Zelanda vize başvurularını kabul etmektedir. Yeni Zelanda vize başvuru sonuçlarına bir etkisi bulunmamaktadır. Bu noktada Yeni Zelanda vize başvurularını değerlendirme işlemi Türkiye’de bölge ayırt etmeksizin sadece Yeni Zelanda Ankara büyükelçiliğinin yetki alanındadır. Ayrıca Yeni Zelanda’ya 90 günden az bir süre için seyahat etmek isteyen kişilere ziyaretçi statüsünde Yeni Zelanda vizesi verilmektedir. Ancak Yeni Zelanda’ya 90 günden fazla bir süre için seyahat planı olan kişilerin çalışma ya da oturum vizesi statüsünde değerlendirilmektedir. Bu noktada 90 günden fazla seyahat planları olan kişiler Yeni Zelanda vize başvurularını Londra’daki Yeni Zelanda göçmenlik bürosuna yapmalarını gerekmektedir.

  Yeni Zelanda Vize Başvuru İşlemleri


  Yeni Zelanda vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin öncelikle Yeni Zelanda vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekir. Yeni Zelanda vize başvuru formunda yer alacak olan bilgiler ile Yeni Zelanda vize başvurusunda teslim edilecek olan evraklar içerisinde yer alacak olan bilgilerin tutarlı olması son derece önem arz etmektedir. Aksi takdirde uyuşmayan bilgiler için kişilerin Yeni Zelanda vize başvuruları onaylanmaz ve reddedilir. Aynı zamanda Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin pasaportları son on yıl içerisinde alınmış olması ya da yenilenmiş olması gerekir. Pasaportların en az altı ay daha geçerli olması zorunludur.

  Aynı zamanda pasaportlar içerisinde en az iki boş sayfanın da olması gerekir. Pasaportların yıpranmamış, deforme olmamış olması da önemlidir. Yeni Zelanda vize başvurularında bulunmak isteyen kişiler teslim edecekleri evraklar içerisinde son üç ay içerisinde çekilmiş iki adet fotoğrafta bulunması gerekir. Arka beyaz fonda çekilmiş fotoğraf içerisinde dikkat çekecek bir eşya ya da aksesuarın olmamasına özen gösterilmelidir.

  Ayrıca Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan kişilerin Yeni Zelanda vize başvurularında seyahat masraflarını karşılayacak düzeyde paraları da olması gerekmektedir. Bu nedenle Yeni Zelanda konsolosluğu kişiden banka kayıt cüzdanı da talep etmektedir. Kişi banka hesabının son üç ay ki hareketlerini gösteren bir belge ile seyahat masraflarını karşılayacak düzeyde miktarın hesapta olmasına da bakmaktadırlar. Ayrıca Yeni Zelanda vize başvurularında kişilerden çalıştıkları kurumdan tatil ya da seyahat izni istemektedirler. Ancak kişi şirket sahibi ise ticaret sicil gazetesi, şirketin imzası, vergi levhası gibi belgeler talep edilmektedir.

  Yeni Zelanda vize başvurularında bulunacak olanlar öğrenci ya da emekli ise durumlarını gösterir belgeler evraklar içerisinde olması zorunludur. Yeni Zelanda vize başvuru sonuçlarını genel olarak en az 3 iş günü ile en fazla 5 iş günü arasında açıklamaktadır. Ancak bu süreler Yeni Zelanda resmi tatil günleri ve Türkiye cumhuriyeti resmi tatil günleri araya girmesi ile uzamaktadır. Bu nedenle Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler başvurularını yaparken resmi tatil günlerini de hesaba katarak seyahat planlarından en az 1 ay öncesinden Yeni Zelanda vize başvurularında bulunmaları gerekir.