Yunanistan
Vizesi

 • FİDA VİZE, ANKARA, ÜLKE VİZELERİ
 • Türkiye’nin komşularından biri olan Yunanistan güzel ve sevimli mimarisi ile her zaman ilgi çekici olmuştur. Bu nedenle dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla birlikte ülkemizden de Yunanistan’a gidip görmek isteyenler vardır.

  Genel Bilgiler

  • BAŞKENTİ : Atina
  • PARA BİRİMİ : Euro
  • DİLİ : Yunanca
  • NÜFUSU : 10,77 milyon (2017)

  VİZE BAŞVURUSU YAP

  Daha detaylı bilgiler almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  +90 850 557 71 70
  WhatsApp Hattı:FİDA VİZE DANIŞNAMLIK WhatsApp hattı +90 532 579 14 59
  vize@fidaturizm.com

  Yunanistan’a gitmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının yapması gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemler ise Yunanistan vize başvurusunda bulunmak ve vize başvurusu için yerine getirilmesi gereken kriterleri yerine getirmektedir. Yunanistan’a gitmek isteyen kişilerin Schengen vize sahibi olmaları gerekmektedir. Çünkü Schengen üye ülkeler arasında yer alan Yunanistan diğer Schengen ülkeler gibi aynı vize işlemlerine kişileri tabii tutmaktadır. Ancak daha önceden Schengen vize sahibi olan ve geçerliliği devam eden kişiler Yunanistan vize başvurularından muaf tutulmaktadır. Ayrıca gri, yeşil, siyah pasaporta sahip olan ve Yunanistan’da 90 günü aşmayacak şekilde konaklama yapacak olan kişilerde Yunanistan vize başvurularından muaf tutulmaktadır.


  Ayrıca 90 günden az bir süre için Yunanistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin Yunanistan konsolosluğu tarafından yetki verildiği turizm acentaları veya vize başvuru merkezleri vasıtası ile Yunanistan vize başvuruları yapmaları gerekir. Ancak Yunanistan konsolosluğunun gerek görmesi halinde Yunanistan vize başvuru sahibini konsolosluğa çağırıp işlemlerini de yapabilir. Tabi Yunanistan vize başvuruları için ve diğer işlemler için randevu alınması da zorunludur. Ayrıca diğer Schengen ülkeleri gibi Yunanistan vize başvurularında da biometrik işlemler yapılmaktadır. Tabi bu işlemlerin hepsi yasal gizlilik çerçevesinde yürütülmektedir.

  Yunanistan Vize Başvurusu


  Yunanistan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin öncelikle Yunanistan vize başvuruformunu doldurmaları gerekmektedir. Yunanistan vize başvuru formu Yunanistan konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup resmi bir belge niteliği taşımaktadır. Yunanistan vize başvuru formunu kişilerin eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekir. Çünkü Yunanistan vize başvuru formunda yer alacak olan bilgiler ile Yunanistan vize başvurusu için verilecek olan belgeler içerisindeki bilgilerin tutarlı olması gerekir. Aksi takdirde kişinin Yunanistan vize başvurusu onaylanmaz reddedilir.
  Ayrıca 18 yaşından küçük olan kişilerin yine Yunanistan vizebaşvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır. Yunanistan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bir diğer yapması gereken işlem ise Yunanistan vize talep dilekçesidir. Kişi dilekçede seyahat amacını, seyahat masraflarını, konaklama rezervasyonlarını, finansal durumundan bahsetmelidir. Yunanistan vize talep dilekçesini kişi Yunanistan konsolosluğuna hitap edecek şekilde yazmalıdır.

  Yunanistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  Yunanistan konsolosluğu Yunanistan vize başvurularında dikkat edilecek hususları şöyle sıralamaktadır;

  • Kişiler Yunanistan vize başvurularında doğrudan Yunanistan konsolosluklarına müracaat edemezler. Sadece özel durumlarda Yunanistan konsolosluğunun kendisi gerek gördükçe kişinin Yunanistan vize başvurusunu doğrudan almaktadır.

  • Yunanistan vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin biometrik işlemlere tabii tutulması zorunludur. Bu durumu kabul etmek istemeyen kişilerin Yunanistan vize başvuruları reddedilir.

  • Yunanistan vize başvuruları için gereken pasaportların son on yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda pasaportun deforme olmuş olması da yine Yunanistan vize başvurusunun reddine yol açacaktır. Pasaportta en az iki sayfa boş olması zorunludur. Tüm sayfaları işlenmiş olan pasaportlar kabul edilmeyecektir. Ayrıca Yunanistan vize başvurusu için gereken olan pasaportların en az altı ay daha geçerli olması zorunludur.

  • Yunanistan vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin kendi seyahat masraflarını karşılayacak düzeyde olmaları gerekmektedir. Bunu gösteren, kanıtlayan bir belgenin konsolosluğa sunulması gerekir. Ayrıca kişinin kendi kişisel hesabının son üç ay içerisindeki hareketliliğini gösteren bir belgede evraklar içerisinde olması gerekir. Yunanistan vize başvuruları için gerekli olan tüm bunlar genel olarak istenilen durumlardır. Ancak kişinin seyahat amacına göre bu belgelere ek olarak farklı belgeler de istenilebilmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isteyenler vize merkezimizi arabilir gerekli bilgileri alabilirler.